Bestyrelse

Formand


Pia Wange

Jorløse Byvej 56

4470 Svebølle

Tlf: 61 10 35 96

Mail: piaw@shagya-anglo-arabere.dk

Næstformand


Tina Bomann Stikær

Sørbylillevej 22 

4200 Slagelse

Tlf: 40 84 75 51

Mail: tinas@shagya-anglo-arabere.dk

Kassér/Sekretær


Morten Bech Sørensen

Bregnør Bygade 43

5300 Kerteminde

Tlf: 65 32 10 74

Mail: mortens@shagya-anglo-arabere.dk

Bestyrelses Medlem


Helle Thulstrup Jensen

Østervang 12

4400 Kalundborg

Tlf: 51 92 46 81

Mail: hellej@shagya-anglo-arabere.dk

Kåring & Avlsudvalg


Dorte Sørensen

Bregnør Bygade 43

5300 Kerteminde

Tlf: 22 61 66 98

Mail: dortes@shagya-anglo-arabere.dk

Bestyrelses Medlem


Anne Lindholm

Gl. Sorøvej 29

4400 Kalundborg

Tlf: 40 72 32 97

Mail: annel@shagya-anglo-arabere.dk

Roskilde Dyreskue Repræsentant


Helene Schou

Tlf: 23 45 95 98

Mail: helenes@shagya-anglo-arabere.dk

Suppleanter


Jannie P. Østergaard

Helene Schou

Webmaster


Gitte Dybelund

Tlf: 40 98 50 61

Mail: web@shagya-anglo-arabere.dk

DSAH - Afdelingen for

Shagya- Anglo- Sports - Hispano Arabere

Storegade 33 - 7200 Grindsted

Tlf: 

Mail: 

Se Bestyrelse for yderligere kontakter.

Copyright 2020 @Shagya-Anglo -arabere.  All Rights Reserved